اکسسوری

بهترین رنگ دفتر کار در منزل

اتاق کار
130بازدید

از آنجایی که دورکاری روز به روز در حال افزایش بوده و افراد بدون نیاز به رفتن به شرکت، می‌توانند در منزل کارهای خود را انجام دهند. اما در دورکاری بایستی به نکاتی توجه شود که یکی از آن‌ها طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل است. ما اینجا هستیم تا در انتخاب رنگ مناسب اتاق کار در خانه شما را راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.


برای مطالعه بیشتر: راهکار های تقویت صدای هدفون؛ ترفندهایی ساده برای افزایش کیفیت صدا!


اهمیت رنگ دفتر کار در منزل

در طراحی دکوراسیون دفتر کار فاکتورهای بسیار زیادی نقش دارند و شاید شما متوجه تاثیر رنگ در فضا و محیط کار خود در منزل نباشید. اما وقتی دیگران پا به اتاق کار شما می گذارند، رنگ دفتر کار در منزل تاثیر خود را می گذارد و در انتقال احساس خوب یا بد به بازدید کننده از اتاق شما نقش بازی می کند. احساسی که هر رنگ به شما انتقال می دهد متمایز از سایر رنگ ها است، چرا که ویژگی های هر رنگ متفاوت است. برای مثال رنگ زرد در قیاس با رنگ های تیره، انرژی بیشتری به افراد حاضر در اتاق تزریق می کند.

اهمیت رنگ اتاق کار در منزل

اصول انتخاب رنگ دفتر کار خانگی

برای انتخاب رنگ دفتر کار خانگی، باید با توجه به اصول طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل، اقدام به انتخاب رنگ نمایید. رعایت قوانین و اصول طراحی دکوراسیون محیط کار باعث می شود تا بهترین نتیجه در مورد ترکیب رنگ ها به دست آید. برای مثال ابتدایی ترین رنگی که در همه جا استفاده می شود، رنگ سفید است. این رنگ می تواند باعث احساس آرامش و سکون، وضوح و شفافیت در اتاق کار شما شود. به همین دلیل است که بسیاری از ادارات سعی می کنند که رنگ اتاق کار را سفید انتخاب کنند. اما این رنگ نکته ای منفی نیز دارد. رنگ اتاق کار در منزل اگر سفید انتخاب شود، باعث عادت چشم و همچنین مقاومت در مورد تغییر رنگ می شود.


بیشتر بخوانید: موتور پرده برقی چیست؟


رنگ دفتر کار منزل قرمز

قرمز یکی از رنگ های دوست داشتنی برای بسیاری از انسان ها است. با این وجود تعداد کمی از آنها قرمز را به عنوان رنگ اتاق کار منزل خود انتخاب می کنند. قرمز رنگی است که باعث ایجاد هیجان و افزایش گرش خون می شود. از طرف دیگر این رنگ گاهی باعث افزایش خشونت نیز می شود. در ادارات نیز بیشتر از این رنگ در اتاق جلسات استفاده می کنند. اگر قصد استفاده از قرمز به عنوان رنگ اتاق کار در منزل را دارید، بهتر است فقط یکی از 4 دیوار اتاق را با رنگ قرمز تیره رنگ کنید و برای مابقی دیوارها از رنگ های روشن مثل سفید استفاده کنید. ضمنا در ترکیب با قرمز، استفاده از رنگ هایی نظیر زرد یا مشکی را به طور کل فراموش کنید.

رنگ دفتر کار منزل قرمز

زرد رنگ اتاق کار منزل جوان پسند

به دنبال افزایش شور و نشاط و پیشرفت در کار خود هستید؟ رنگ زرد را برای اتاق کار خانگی خود انتخاب کنید. این رنگ به صاحب اتاق و سایر افراد انرژی زیادی تزریق می کند. تلاش شما را برای رسیدن به هدف کاری تحریک می کند. به عنوان رنگ های مکمل زرد، می توانید از رنگ هایی نظیر آبی روشن و سفید استفاه کنید. پیشنهاد می کنیم برای درک حس رقابت جویی و جوش و خروشی که این رنگ در شما ایجاد می کند، یک بار در معرض آن قرار بگیرید!

سبز آبی برای محیط های پر استرس

اگر کار سخت و پر استرسی را بر عهده دارید، باید به فکر خود باشید و تا می توانید فضا و رنگ اتاق کار خود در منزل را آرامش بخش تر کنید. می توانید از این رنگ برای دیوار شاخص خود در اتاق استفاده کنید و برای رنگ مکمل نیز از سفید مایل به خاکستری بهره ببرید.


این مقاله هم برایتان شاید مفید باشد: معرفی انواع قفسه های کتاب


اگر می خواهید اتاق کارتان رسمی تر به نظر برسد طیف رنگی تیره تر را انتخاب کنید و هر چقدر می خواهید خودمانی تر به نظر برسید از رنگ های روشن آن برگزینید.

رنگ اتاق کار در منزل قهوه ای

قهوه ای شاید رنگی مناسب برای یک اتاق کار در منزل نباشد اما اگر مدیر یک مجموعه هستید، ممکن است بعضی جلسات غیر رسمی را در منزل خود برگزار کنید و یا درجلسات مجازی با سایر کارمندان ارتباط بگیرید. در این مواقع باید بتوانید نقش خود را به سایر کارمندان تفهیم کنید. قهوه ای وقتی به عنوان رنگ دفتر کار خانگی استفاده می شود که صاحب اتاق بخواهد حس اعتبار و ارزش را به مراجعان و بازدید کنندگان از اتاقش انتقال دهد. به این منظور برای دیوار پشت صندلی و میز خود از رنگ قهوه ای تیره استفاده کنید و برای سایر دیوار ها رنگ نسکافه ای را برگزینید. اگر بتوانید از رنگ طلایی و رنگ های نزدیک به آن هم استفاده کنید. حس لوکس بودن را در دفتر کار خود منتقل خواهید کرد.

رنگ قهوه ای

خاکستری، رنگ دفتر کار منزل خلاقانه

خاکستری رنگی مابین سفید و سیاه است، رنگی که می تواند خصوصیات هر دو را داشته باشد. اگر در منزل به فعالیت های حساس و نیازمند به تمرکز مشغول هستید، این رنگ مناسب کار شماست. یکی ویژگی مهم این رنگ مبارزه با حواس پرتی است. همچنین می توانید از این رنگ به عنوان رنگ مکمل برای بسیاری از رنگ ها استفاده نمایید. خستگی در با رنگ دفتر کار خانگی خاکستری رنگ از بین می رود و انرژی شما را برای کار بیشتر ذخیره می کند.

بنفش برای دفتر کار منزل


بیشتر بخوانید،بیشتر بدانید: سنگ چاروئیت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟


این رنگ خاص که از ترکیب دو رنگ آبی و قرمز به وجود می آید، یک رنگ میانه است که نه گرم محسوب می شود و نه سرد. این رنگ نماد های مختلفی دارد که می توان به شجاعت، اصات، ارزش، ثروت، شادی، عشق و… اشاره کرد. این رنگ را می توانید به عنوان رنگ اتاق کار در منزل انتخاب کنید، اگر کار خسته کننده ای داشته و نیاز به کسب انرژی از محیط دارید.

رنگ مناسب برای اتاق کار کوچک

امروزه با گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی، نمی توان انتظار اتاق های بزرگ و دلباز را داشت. اتاق ها معمولا کوچک و کاربردی هستند. بنابراین اگر بخواهید از این اتاق ها یک اتاق کار کوچک در بیاورید، باید به بعضی نکات توجه کنید تا به نتیجه بهتری برسید. یکی از این نکات مربوط به رنگ اتاق کار کوچک در منزل است که نقشی اساسی در حس افراد نسبت به اندازه اتاق دارد. پیشنهاد برای رنگ اتاق کار، رنگ هایی مثل سفید، کرم و خاکستری روشن است تا اتاق شما بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد. البته از نور اتاق نیز غافل نشوید. یک اتاق پرنور می تواند مکمل رنگ های انتخابی در بزرگ و کافی جلوه دادن فضای اتاق شما باشد.

رنگ مناسب

رنگ مناسب برای اتاق کار بزرگ

ممکن است اندازه اتاق کار شما بزرگ باشد. در این صورت شما بسیار خوشبخت هستید که محدودیتی برای طراحی فضا و استفاده از انواع رنگ آن در منزل پیش رو نخواهید داشت. طراحان دکوراسیون می توانند برای اتاق های کار بزرگ از رنگ ها متنوعی استفاده کنند که مکمل یکدیگر هستند. یک پیشنهاد برای اتاق های بزرگ، استفاده از رنگ آبی کبود است. این رنگ مخصوص شرکت های بزرگ است.


این محتوای مفید را هم مطالعه کنید: میز کامپیوتر چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟


شرکت هایی که طبیعتا فضا و اتاق های کاری بزرگی دارند. استفاده از این رنگ باعث بالا رفتن پرستیژ و کلاس کاری شما می شود. رنگ هایی که به عنوان مکمل برای رنگ اتاق کار در منزل استفاده می کنید، باید سبز یا زرد باشد. ایجاد یک ترکیب رنگ بهینه برای آبی کبود بسیار سخت است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، بهتر است از مشورت کارشناسان در این زمینه بهره مند شوید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با بهترین رنگ دفتر کار در منزل آشنا شدید.همچنین از اهمیت و تاثیر آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت طرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

پاسخ دهید