اکسسوری

جذاب‌ترین لوازم جانبی گوشی‌های موبایل که احتمالا از وجودشان بی‌خبرید (شهریور ۱۴۰۰)

لوازم جانبی
160بازدید

وقتی از لوازم جانبی گوشی‌های موبایل صحبت می‌شود، اولین لوازمی که در ذهنمان نقش می‌بندد، قاب و محافظ نمایشگر است؛ اما امروز می‌خواهیم شما را با جذاب‌ترین لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند آشنا کنیم که احتمالا از وجودشان خبر ندارید.

اگر تصور می‌کنید که خلاقیت تولیدکنندگان لوازم جانبی گوشی‌ها فقط قاب یا محافظ نمایشگر تولید می‌کنند، سخت در اشتباه هستید! گوشی‌های هوشمند مهم‌ترین ابزار زندگی امروزه محسوب می‌شوند و طبیعی است که تولیدکنندگان لوازم جانبی، از همه خلاقیتشان استفاده کنند تا لوازمی خاص و گاه عجیب را وارد بازار کنند؛ لوازمی که احتمالا حتی از وجود برخی از آن‌ها خبر هم ندارید.


برای مطالعه بیشتر: بهترین رنگ دفتر کار در منزل


درادامه، فهرستی از عجیب‌ترین لوازم جانبی گوشی‌های موبایل را به‌همراه لینک خریدشان تهیه کرده‌ایم.

لوازم جانبی گوشی، رینگ لایت برای شیفتگان عکاسی سلفی

لوازم جانبی گوشی رینگ لایت

کسانی در حوزه عکاسی فعالیت می‌کنند، با اهمیت «رینگ لایت» برای عکاسی پرتره آشنا هستند. رینگ لایت با اضافه‌کردن نور استودیویی کمک می‌کند تا تصاویر پرتره جذاب‌تر و با جزئیات بیشتری را ثبت کنید؛ به‌خصوص زمانی که نور محیط کافی نباشد. حالا بد نیست بدانید که مدل کوچک و ساده‌ای از رینگ لایت را می‌توانید در قالب ابزار جانبی برای گوشی‌تان تهیه کنید. البته از چنین رینگ لایت کوچکی نباید انتظار عملکرد رینگ لایت‌های استودیویی را داشته باشید. این ابزار برای کسانی کاربرد زیادی دارد که زیاد از دوربین سلفی گوشی استفاده می‌کنند.

آستین انگشت؛ خداحافظی با عرق‌کردن دست

آستین انگشت؛ خداحافظی با عرق‌کردن دست

اگر زیاد با گوشی‌تان بازی می‌کنید، حتما می‌دانید بعد از چند دقیقه که انگشتان دستتان عرق کند، هدف‌گیری یا کنترل ماشین یا هر کار دیگری سخت‌تر می‌شود. شاید باورتان نشود؛ ولی این موضوع به‌قدری برای گیمرهای موبایل آزاردهنده است که مفهومی با نام «آستین انگشت» (Finger Sleeve) ابداع شد. آستین انگشت دو بخش دارد که یکی روی انگشت اشاره و دیگری روی انگشت شست قرار می‌گیرد. این آستین‌ها معمولا از جنس نایلون باقته شده‌اند و ضدعرق هستند و روان‌تر از پوست دست روی شیشه گوشی یا تبلت سُر می‌خورند.


این مقاله هم برایتان شاید مفید باشد: راهکار های تقویت صدای هدفون؛ ترفندهایی ساده برای افزایش کیفیت صدا!


تجربه‌ای مشابه کنسول‌های بازی با دسته‌های بلوتوثی

تجربه‌ای مشابه کنسول‌های بازی با دسته‌های بلوتوثی

اگر به بازی‌کردن با گوشی‌تان اهمیت زیادی می‌دهید، فقط به یک جفت آستین انگشت بسنده نکنید؛ چراکه دسته‌های بلوتوثی زیادی در بازار ایران وجود دارند که می‌توانند تجربه‌ای مشابه کنسول‌های بازی را به گوشی‌های موبایل بیاورند. دسته‌های بازی تنوع بی‌نهایت زیادی دارند و از مدل‌های ارزان و ساده‌ای که صرفا به‌صورت دو دکمه فیزیکی روی بدنه گوشی می‌نشیند تا دسته‌های لوکس بلوتوثی با پایه نگه‌دارنده گوشی وجود دارند.

ارزان‌ترین راه‌حل مقابله با گرما و قطعی برق: پنکه همراه

پنکه همراه

با اینکه دیگر به‌پایان فصل گرما رسیده‌ایم، اگر جزو افراد گرمایی هستید و نمی‌توانید گرما را تحمل کنید، فقط با پرداخت ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان می‌توانید یک «پنکه همراه» یا به‌اصطلاح «مینی‌فن» بخرید. پنکه‌های همراه انرژی موردنیازشان را از درگاه USB یا لایتنینگ گوشی دریافت می‌کنند و درحقیقت، این لوازم جانبی از باتری گوشی برای کارکردن استفاده می‌کنند. انتظار زیادی نباید از عملکرد چنین پنکه کوچکی داشته باشید؛ ولی در این روزهای گرم که قطعی برق هم مرسوم شده است، چنین پنکه همراهی می‌تواند به‌کارتان بیاید. فقط باید مدلی را بخرید که درگاهش با درگاه گوشی‌تان یکی باشد.


بیشتر بخوانید،بیشتر بدانید: موتور پرده برقی چیست؟


محافظ کابل برای کابل‌هایی که خیلی زود پاره می‌شوند

محافظ کابل برای کابل‌هایی که خیلی زود پاره می‌شوند

این مسئله شاید برای کاربران گوشی‌های آیفون بیشتر از دیگر گوشی‌ها دردسرساز باشد؛ ولی کابل‌های لایتنینگ اپل به‌راحتی پاره می‌شوند و پس از مدت کوتاهی از بین می‌برند. البته این موضوع صرفا به کابل‌های لایتنینگ اپل محدود نیست و اکثر کابل‌های USB گوشی‌های اندرویدی هم پس از مدتی از بین می‌روند. به‌علاوه، می‌توانید کابل شارژتان را به رنگ دلخواه تغییر دهید. لوازم جانبی محافظ‌های کابل بی‌نهایت ارزان هستند و با قیمتی کمتر از ۱۰ هزار تومان می‌توانید یک محافظ کابل باکیفیت تهیه کنید.

با پایه نگه‌دارنده شارژر، دیگر گوشی‌تان بین زمین و آسمان معلق نمی‌ماند

با پایه نگه‌دارنده شارژ

موقعیتی را تصویر کنید که پریز برق فاصله زیادی تا زمین دارد و گوشی‌تان باید در هوا معلق باشد یا می‌خواهید گوشی‌تان را در باشگاه شارژ کنید و نمی‌خواهید آن را روی زمین کثیف باشگاه قرار دهید. در این مواقع و مواقعی مشابه، به‌همراه داشتن «پایه نگه‌دارنده شارژر» می‌تواند همه مشکلات را حل کند.


درباره ی معرفی انواع قفسه های کتاب چه می دانید؟


لوازم جانبی گوشی، کابل‌های مغناطیسی؛ باحال‌ترین و گران‌ترین لوازم جانبی‌ای که می‌توانید بخرید

لوازم جانبی گوشی، کابل‌های مغناطیسی

«کابل‌های مغناطیسی» جزو جذاب‌ترین و البته لوکس‌ترین لوازم جانبی گوشی‌های موبایل محسوب می‌شوند. عملکرد این کابل‌ها بدین‌صورت است که سر کابل در گوشی باقی می‌ماند و کابل به‌صورت مغناطیسی به آن متصل می‌شود. استفاده از کابل‌های مغناطیسی مزیت‌های زیادی در‌مقایسه‌با کابل‌های معمولی دارد. به‌علاوه، استفاده از کابل‌های مغناطیسی باعث می‌شود که درگاه USB یا لایتنینگ گوشی‌تان کمتر مستهلک شود.

حذف کامپیوتر از مثلث عشقی گوشی، لوازم جانبی فلش و کامپیوتر با مبدل OTG

فلش و کامپیوتر با مبدل OTG

از بین لوازمی که در این فهرست معرفی کردیم، «مبدل OTG» را می‌توانیم شناخته‌شده‌ترین بنامیم. مبدل OTG یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند به‌حساب می‌آید که امکان اتصال انواع فلش USB را مستقیما به گوشی‌های هوشمند فراهم می‌کند. مبدل‌های OTG یا به‌صورت کابل هستند یا صرفا مبدلی ساده‌اند که به گوشی‌تان متصل می‌شوند و یک درگاه USB کامل را دراختیارتان قرار می‌دهند.


این محتوای مفید را هم مطالعه کنید: سنگ چاروئیت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟


قلم لمسی که هم پایه نگه‌دارنده است و هم تمیزکننده نمایشگر

قلم لمسی که هم پایه نگه‌دارنده است و هم تمیزکننده نمایشگر

قلم‌های لمسی به‌تنهایی لوازم خاصی نیستند و می‌توانید مدل‌های مختلف آن را برای انواع گوشی‌ها و تبلت‌ها تهیه کنید؛ اما موضوع زمانی جالب می‌شود که تولیدکنندگان لوازم جانبی گوشی‌های موبایل به این قلم‌های ساده، امکانات عجیب‌وغریبی اضافه می‌کنند. برخی مدل‌های گران‌تر، در انتهایشان بُرُسی برای تمیزکردن نمایشگر گوشی هم دارند.


این مقاله شاید جالب باشد: موکت تایل چیست ؟ مزایا و معایب موکت تایل


لوازم جانبی گوشی برچسب پوششی برای زمانی که زیبایی اهمیت بیشتری از محافظت دارد

لوازم جانبی گوشی برچسب پوششی برای زمانی که زیبایی اهمیت بیشتری از محافظت دارد

شاید قاب‌های محافظ ۱۰ سال پیش جذاب بودند؛ ولی حالا دوره پوشش‌های محافظ است. برچسب پوششی عملکردی مثل محافظ نمایشگر دارد، با این تفاوت که به‌جای جلو گوشی، به پشت آن می‌چسبد. طبیعتا برچسب‌های پوششی به‌اندازه کاورهای سیلیکونی سنتی از گوشی مراقبت نمی‌کنند؛ ولی مزیت برچسب‌های پوششی این است که می‌توانید آن‌ها را از هر جنسی و با هر طرحی شخصی‌سازی کنید؛ حتی می‌توانید متن مدنظرتان را روی آن حک کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با جذاب‌ترین لوازم جانبی گوشی‌های موبایل آشنا شدید.همچنین از کاربرد آنها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

پاسخ دهید