یکشنبه , 27 خرداد 1403
وارادات از چین

صفر تا صد واردات از چین

چه چیزی بازرگانان ایرانی را به‌سمت واردات از چین سوق داده است؟ چین کشوری است که توانسته در طی نیم قرن چنان رونق اقتصادی ایجاد کند که جزو 5 قدرت برتر اقتصادی دنیا قرار گیرد. تولیدی هر کالایی که فکرش را بکنید در چین وجود دارد. این موضوع را می‌توانید با یک گشت و گذار کوتاه در بازار ایران متوجه شوید.

تقریبا در هر بخشی از بازار، لوازم خانگی باشد چه کالاهای مرتبط با صنعت برق و تکنولوژی‌های آی تی، حضور درخشان برندهای چینی نمایان است. پس اگر بازرگانان ایرانی واردات از این کشور را در اولویت قرار داده‌اند دلیل دارد. دلیل دیگر این موضوع ارزان بودن هزینه خرید کالاهای چینی است. اما این بازرگانان چگونه کالاهای مورد نیاز خود را از چین وارد ایران می‌کنند؟

برای واردات از چین با علی والا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت کلیک کنید.

مراحل واردات از چین

برای اینکه بتوان از چین واردات داشت لازم است که 3 مرحله کلی طی شود. این مراحل برای واردات چه کالایی از چین باید پشت‌سر گذاشته شود. اولین مرحله از این مراحل سه‌گانه عبارتست از خرید کالاهای مورد نظر از شرکت‌های فروشنده چینی. فرضا شما بخواهید از چین قطعات الکتریکی خریداری کنید. در این صورت باید در اینترنت تحقیق کنید و شرکت‌های فروشنده چینی مشغول در این بازار را یافته و سپس اقدام به خرید کالا از آنها کنید. 

برای ارسال درخواست خرید نیز شما باید یک سند رسمی که پیش‌فاکتور یا پروفرما نام دارد تهیه کرده و برای شرکت فروشنده ارسال کنید. درون پروفرما باید اطلاعاتی مثل قیمت خرید، تعداد قطعات درخواستی و البته اطلاعات شرکت فروشنده و خریدار درج گردد. با ارسال پروفرما و تایید درخواست شما، شرکت اقدام به تهیه کالاها و تحویل آنها به گمرک چین می‌کند.

نقد و بررسی پرفروش‌ترین تلویزیون های شیائومی سال 2023

تحویل قطعات به گمرک چین برای این است که واردات از چین به‌روش قانونی انجام شود و مانعی پیشروی آن وجود نداشته باشد. در این مرحله شما باید برای ترخیص قطعات به اداره گمرک چین رجوع کرده و مدارکی مثل کارت بازرگانی، پروفرمایی که راجع‌به‌آن توضیح دادیم و البته بارنامه خرید را تحویل اداره گمرک داده و درخواست ترخیص قطعات را تکمیل کنید.

بازرسان اداره گمرک با دریافت این مدارک اقدام به بررسی کالاها کرده و اگر مشکلی نباشد برگه ترخیص آنها را برای شما صادر می‌کنند. سپس شما خواهید توانست کالاها را تحویل گرفته و برای ارسال به ایران آماده کنید. یکی ار بهترین‌ راه‌ها برای ارسال کالاها به ایران استفاده از کشتی باری و ارسال از راه دریا است.

خرید از چین تحویل در ایران

با توضیحاتی که راجع‌به واردات از چین ارائه شد احتمالا این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که برای خرید و ارسال قطعات از چین به ایران آیا باید خودتان شخصا اقدام کنید؟ خیر. برای انجام این کار راه بسیار ساده‌ای بصورت خرید از چین تحویل در ایران وجود دارد که توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه قابل انجام است. 

برای خرید از چین تحویل در ایران به ساده ترین روش با علی والا کلیک کنید.

این شرکت‌ها به‌خاطر داشتن یک‌سری رابط در چین که فورواردر نام دارند می‌توانند کارهای خرید کالا از چین را بدون اینکه لازم باشد شما به این کشور سفر کنید انجام داده و کالاها را در ایران به شما تحویل دهند.

راستش انجام کارهای خرید مثل تکمیل پروفرما و البته ترخیص کالاها از گمرک چین، عملیاتی نیست که هر شخص بدون تجربه‌ای از پس انجام آن برآید. به‌همین‌دلیل لازم است انجام آن به شرکت‌های بازرگانی مشغول فعالیت در این زمینه سپرده شود. شرکت‌هایی که سالیان سال تجربه واردات کالاهای مختلف از کشور چین داشته و با قوانین خرید و ترخیص کالا از گمرک چین آشنایی کامل داشته و می‌توانند مراحل این واردات را به‌سادگی برای شما انجام دهند.

فناوری های زیربنایی برای اتاق های هوشمند هتل

شرکت بازرگانی علی والا

اما کدام شرکت برای انجام کارهای واردات از چین مناسب است. اول از همه شرکتی که قصد انتخاب آن را دارید باید سابقه خوبی در واردات کالاهای مختلف از کشور چین را داشته باشد. در شهر تهران تعداد زیادی شرکت بازرگانی که توانایی انجام کارهای واردات کالای شما از چین را داشته باشند وجود دارد اما همه آنها با تجربه نیستند. نکته دیگر هزینه‌ای است که شرکت بازرگانی قصد دارد از شما بابت واردات کالا دریافت کند. مسلما شرکتی که کارها را با هزینه کمتر انجام دهد شرکت بهتری است.

برای آشنایی بیشتر با شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

باتوجه‌به این توضیحات، پیشنهاد ما برای اینکه بتوانید کارهای واردات از چین خود را به‌سادگی انجام دهید شرکت بازرگانی علی والا است. این شرکت باداشتن فورواردرهایی باتجربه و کاربلد می‌تواند تمام مراحل واردات مثل خرید کالا از چین، ترخیص کالاهای خریداری شده از گمرک این کشور و ارسال آنها از چین به ایران را برای شما به‌سادگی انجام دهد.

فعالیت پرسایقه این شرکت نیز دلیل دیگری است که باعث شده آن را به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی موجود در تهران به‌شما معرفی کنیم. تنها کافی است با این شرکت مشورت کنید تا راه واردات کالا از چین را به شما نشان دهند.

پیشنهاد ما به شما

اتاق های هوشمند هتل

فناوری های زیربنایی برای اتاق های هوشمند هتل

حقیقات بازار نشان می دهد در سال 2027، 4/6 میلیون دستگاه هوشمند اتاق هتل در …

دیدگاهتان را بنویسید