جمعه , 4 خرداد 1403

ریز هزینه های خرید و راه اندازی تلفن ویپ + راهنما

سیستم تلفنی ویپ یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های تلفنی برای سازمان‌ها و ادارات است. به همین دلیل اطلاع از ریز هزینه های خرید و راه اندازی تلفن ویپ می‌تواند برای مدیران سازمان‌های مختلف بسیار مهم و حائز اهمیت باشد. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این ریز هزینه ها و ارائه راهنمای خرید این محصولات بپردازیم. پس برای محاسبه هزینه‌های خرید و نصب تلفن ویپ کاتالیزورها، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید!

تلفن ویپ که به آن تلفن تحت شبکه نیز می‌گویند، دستگاهی است که با اتصال به شبکۀ اینترنت و استفاده از فناوری ویپ، هزینه‌ها را به پایین‌ترین حدّ ممکن می‌رساند. امروزه بیشتر کسب‌وکارها برای بهره‌مند شدن از مزایای این فناوری نوین، در حال تغییر سیستم‌های سنتی به سیستم‌های تلفنی VOIP هستند.

بررسی ریز هزینه های خرید و راه اندازی تلفن ویپ

هزینه‌های برخورداری از یک سیستم تلفن ویپ، از آماده‌سازی زیرساخت‌ها و خرید تا نصب و راه‌اندازی را می‌توان در 4 بخش کلی به شرح زیر تقسیم کرد.

1.     هزینه راه‌اندازی زیرساخت‌های شبکه

تجهیزات ویپ به تنهایی و پس از خریداری قابل استفاده نیستند. بلکه نیاز به راه‌اندازی و نصب برخی زیرساخت‌ها و پیش‌نیازها دارند. شما باید پیش از هرگونه اقدام برای خرید تلفن ویپ و راه‌اندازی این سیستم، شبکه خود را بر بستر LAN پیاده‌سازی کنید.

یکی از نکات قابل توجه درباره راه‌اندازی این زیرساخت این است که در صورتی که شما پیش از این یک زیرساخت شبکه میان سیستم‌های کامپیوتری خود برقرار کرده باشید، دیگر نیازی به کابل‌کشی مجدد شبکه وجود ندارد و شما می‌توانید از شبکه موجود به عنوان زیرساخت سیستم ویپ خود نیز استفاده کنید. این کار سبب می‌شود تا هزینه‌های راه‌اندازی سیستم VOIP تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

فضای ابری چیست و چگونه کار می‌کند؟ + معرفی و بررسی کاربردهای فضای ذخیره سازی ابری 

2.     هزینه خرید سرور کامپیوتری

یکی دیگر از ریز هزینه های خرید و راه اندازی تلفن ویپ، هزینه خرید سرور کامپیوتری است. اگر قصد راه‌اندازی یک سیستم ویپ در سازمان یا اداره خود را دارید، این یک هزینه غیرقابل اجتناب است. اگر سازمان شما دارای یک سرور کامپیوتری است، می‌توانید نرم‌افزار ویپ خود را بر روی همان سرور نصب کنید. البته اگر در سازمان خود سرور کامپیوتری ندارید، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. شما می‌توانید از یک کیس کامپیوتر به عنوان سرور استفاده کنید.

3.     هزینه راه‌اندازی و خرید سخت‌افزار و نرم‌افزار VOIP

شاید بتوان مهم‌ترین هزینه از بین تمامی ریز هزینه های خرید و راه اندازی تلفن ویپ را به هزینه راه اندازی و خرید سیستم ویپ اختصاص داد. یک شبکه ویپ به سخت افزارهای مختلفی از جمله گیت‌وی‌های FXS، FXO و E1، مودم سیپ ترانک، هدست و تلفن‌های ویپ نیاز دارد. پس در این بخش باید سخت‌افزارهای موردنیاز خود را با توجه به نوع شبکه، تعداد کارمندان و امکانات موردنیاز خریداری کنید.

پس از خرید سخت‌افزار موردنیاز باید قابلیت‌های موردنیاز خود را شناسایی کرده و با توجه به این موضوع به خرید نرم‌افزار ویپ موردنیاز خود بپردازید و سپس آن را بر روی سیستم ویپ خود نصب کنید.

4.     هزینه پشتیبانی سیستم

آخرین هزینه‌ای که باید برای راه‌اندازی سیستم VOIP متحمل شوید، هزینه پشتیبانی سیستم است. شما باید یک تیم پشتیبانی قوی و حرفه‌ای داشته باشید تا در صورت بروز مشکل در شبکه ویپ بتوانند آن را به سرعت رفع کنند. به طور معمول شما در هنگام راه‌اندازی سیستم ویپ تا مدتی کوتاه می‌توانید از پشتیبانی ارائه شده آن شرکت استفاده کنید؛ اما پس از آن برای تمدید پشتیبانی نیاز به پرداخت هزینه دارید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه راه‌اندازی سیستم VOIP

اکنون که با ریز هزینه های خرید و راه اندازی تلفن ویپ آشنا شدید، باید بدانید که عوامل مختلفی می‌توانند سبب افزایش یا کاهش این هزینه‌ها شده و در تخمین هزینه سیستم شما موثر باشند.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

از جمله مهم‌ترین عوامل موثر در هزینه راه اندازی ویپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زیرساخت‌های فعلی سازمان
  • تجهیزات و امکانات موردنیاز
  • ماژول‌ها و نرم‌افزارهای موردنیاز
  • قابلیت‌های موردنیاز در نرم‌افزار ویپ
  • کیفیت سیستم ویپ
  • پشتیبانی ارائه شده برای سیستم
  • تخصص، تجربه و مهارت شرکت راه‌اندازی کننده

خرید تجهیزات تلفن ویپ از سایت کاتالیزورها

همانطور که در این مطلب خواندید، مهم‌ترین هزینه از ریز هزینه های خرید و راه اندازی تلفن ویپ به هزینه خرید تجهیزات آن مربوط می‌شود. از میان تجهیزات ویپ، خرید تلفن ویپ بخش مهمی از هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. اگر قصد خرید تلفن ویپ را دارید، باید پیش از آن به مطالعه یک راهنمای خرید تلفن ویپ بپردازید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید خریدی مطمئن و به‌صرفه داشته باشید و تلفن ویپی مطابق با نیاز خود را خریداری کنید. پیشنهاد ما به شما این است که پس از مطالعه این راهنمای خرید، برای خرید تلفن ویپ به سایت کاتالیزورها (https://www.catalizorha.com) مراجعه کنید!.

پیشنهاد ما به شما

دامنه چیست؛ ۴ راز نگفته شده هنگام ثبت آن

دامنه چیست؟ اگر در فضای اینترنت فعالیت می‌کنید، و یا قصد راه‌اندازی یک وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید