یکشنبه , 27 خرداد 1403
راه های افزایش فروش اینترنتی

راه های افزایش فروش فروشگاه

طبیعتاً هرکسی که دارای سایت فروشگاهی است قصد دارد میزان فروش فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهد. هر چه افزایش فروش بیشتر شود به موفقیت و سود نزدیکتر می شود. حالا سوالی که پیش می آید این است که راه های افزایش فروش فروشگاه چیست؟

ممکن است فکر کنید باید تغییرات بزرگی ایجاد کنید، اما اینطور نیست، فقط باید چند اقدام  را یاد بگیرید تا به نتیجه دلخواه برسید. این اقدامات منجر به افزایش تعداد بازدیدکنندگانی است که در نهایت خریدار می شوند.

راه اول: آسان کردن روند خرید در سایت

شما می توانید با اقدامات مختلف روند خرید را برای کاربران سایت خود بهبود دهید. مثلا کاربران بتوانند به راحتی در سایت شما ثبت نام کنند و یا هنگام تسویه حساب درگیر پر کردن فیلد های اضافی صورتحساب نباشند و بعد از خرید فاکتور برای آن ها صادر شود. مطمین باشید که اگر کاربران بتوانند به سادگی خرید را انجام دهند مجدد به سایت شما برای خرید بر میگردند و فروش شما افزایش می یابد. شما می توانید باکمک افزونه ها فرایند را آسان کنید بطور مثال با نصب دیجیتس فرایند ثبت نام کاربران را در سایت را ساده کنید.

افزونه دیجیتس برای ثبت نام راحت کاربران

راه دوم : استفاده از (Call To Action)

یک اقدام عالی برای افزایش فروش فروشگاه افزایش نرخ بازدید است. بهترین گزینه برای این کار استفاده از دکمه های فراخوان یا اقدام به عمل است. در واقع Call To Action عنصری در صفحه است که مخاطب و کاربر را به بخش خاصی هدایت می کند. برای استفاده از  دکمه دعوت به اقدام باید از متن های تهییج کننده و تشویق کننده  استفاده کنید، به گونه ای که خواننده متن ترغیب به کلیک روی دکمه شود.

چرا باید اقدام به طراحی سایت پزشکی کنیم

راه سوم: بهینه‌سازی متن در همسایگی  Call To Action

درست است که دکمه call to action بسیار مهم است، اما این بدان معنا نیست که بقیه عناصر سایت مهم نیستند. مثلا شما نباید این دکمه را در محتوای کامکل بی ربط قرار دهید فرض کنید شما قصد فروش اسکوتر برقی دارید، باید حتما کال تو اکشن این محصول در محتوای مربوط به آن باشد و یا متن نزدیک به کال تو اکشن مرتبط به اسکوتر برقی باشد. پس باید در انتخاب متن دقت کنید و به بهترین شکل بنویسید.

راه چهارم: چیدمان مناسب منو و ناوبری سایت

یکی دیگر از راه های افزایش فروش فروشگاه ایجاد دسترسی آسان برای کاربران در سایت است. توجه ویژه به منوی سایت و نحوه چیدمان آن داشته باشید تا کاربران برای محصول مورد نظر خود در سایت سردر گم نشوند. حتما دسته بندی های مشخص برای محصولات ایجاد کنید و حتما قابلیت سرچ در سایت قرار دهید.

 راه پنجم: قابلیت چت آنلاین

از بهترین راه های راه های افزایش فروش فروشگاه قابلیت چت آنلاین است به این صورت که کاربران بتوانند تمام سوالات خود را درباره محصول بپرسند و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ دریافت کنند. این قابلیت جذاب را با افزونه چت واتساپ به سایت خود اضافه کنید.

افزودن چت آنلاین برای افزایش فروش اینترنتی

راه ششم: افزایش CTR از طریق استفاده از عنوان های جذاب

عنوان های جذاب باعث کلیک کاربران می شود و در واقع وقتی محصولی را سرچ کند در سرپ گوگل احتمال اینکه روی جذاب ترین عنوان کلیک کند بسیار بالاست. پس حتما فاکتور های عنوان نویسی جذاب را رعایت کنید. مثلا می توانید از اعداد و ارقام و ایموجی های مرتبط استفاده کنید.

سندباکس گوگل چیست؟ چطور با موفقیت از Google Sandbox عبور کنیم؟

راه هفتم: استفاده از پنجره پیشنهادات

شما می توانید از پاپ آپ هم به عنوان یکی از راه های افزایش فروش فروشگاه استفاده کنید. شما می توانید از طریق پاپ آپ پیشنهاد های شگفت انگیز مثل تخفیف محصولات، تخفیف اولین خرید، پیشنهاد محصولات مشابه را به کاربران ارایه دهید.

راه هشتم: سئوی سایت

یکی از مهم ترین راه های افزایش فروش فروشگاه سئو سایت است اکثر افراد قبل از هر خرید در اینترنت جستجو می کنند، بهبود سئوی سایت و قرار گرفتن در اولین نتایج گوگل به شما کمک می کند تا در نتایج جستجو قرار بگیرید و این یعنی امکان افزایش چندین برابری کاربران شما. سئوی وب سایت یک فرآیند طولانی مدت است که به افزایش دید و فروش شما از طریق موتورهای جستجو با بهبود رتبه بندی صفحات شما کمک می کند. بهبود رتبه یک فرآیند یک شبه نیست، اما به دلیل اهمیت آن در این بخش ذکر شده است. چک لیست سئو را بررسی کنید و وضعیت سئو سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید زیرا یکی از راه های افزایش ترافیک سایت است. وقتی به نتایج اول گوگل برسیدحتما افزایش فروش خواهید داشت چون کاربران 70 درصد بیشتر روی لینک اول کلیک می کنند. برای سئو سایت می توانید از افزونه ها مانند رنک مث کمک بگیرید تا به صورت صحیح شما را در مسیر سئو سایت راهنمایی کنند.

بعضی از سایت های فروشگاهی به دنبال راه حل های با هزینه بسیار بالایی هستند تا سریع تر به فروش برسند اما همیشه هم نیاز به هزینه کردن زیاد نیست و شما می توانید راه های افزایش فروش فروشگاه که در این مقاله گفته شد امتحان کنید و فروش خود را چند برابر کنید

نکات تولید محتوا متنی برای افزایش فروش

 

پیشنهاد ما به شما

دامنه چیست؛ ۴ راز نگفته شده هنگام ثبت آن

دامنه چیست؟ اگر در فضای اینترنت فعالیت می‌کنید، و یا قصد راه‌اندازی یک وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید